Про архіви

Система українських державних архівів складається з 9 центральних, 24 обласних та 13 галузевих, державного архіву АР Крим та державних архівів міст Києва і Севастополя, а також 129 архівних відділів РДА.

На зберіганні в державних архівах знаходиться понад 86 млн справ (включаючи кіно-, фото- та фонодокументи) Національного архівного фонду від XІІІ до XXI століть.

Організація архівних колекцій

organization
Ідентифікація документа

Документи в архівах організовані у логічні масиви – фонди та колекції. У межах фонду зберігається певним чином систематизована документація, що була створена у результаті діяльності установи, організації чи підприємства або персони (фонди особового походження). Колекції, як правило, містять тематично однорідні матеріали.

Матеріали в середині фондів (колекцій) поділено на описи – групи справ, створені за тематичним, хронологічним та іншими принципами. Основною одиницею описання та зберігання є справа, яка може містити один документ (наприклад, мапа, щоденник, універсал, лист тощо) або їхню сукупність, створену, як правило, у діловодстві й об’єднану однією темою.

З метою ідентифікації, кожній справі присвоєно шифр, який складається з номерів фонду, опису та власне справи і є унікальним в межах одного архіву. Наприклад, фонд 5, опис 2, справа 346. Номери фондів у державних архівах областей також містять літери, що означають належність до певного періоду або вказують на походження матеріалів, наприклад: П – партійні, Р – радянські.

Як правильно користуватись пошуком на сайті

Цей вебсайт об’єднує у єдиному пошуковому просторі електронні ресурси архівів, а також окремі тематичні цифрові колекції документів, які працюють на платформі ARCHIUM.

Пошук має гнучкі налаштування, є морфологічним та здійснюється за повними текстами довідкового апарату, представленого на локальних ресурсах, а саме: за назвами фондів, історичними довідками до них, анотаціями до фондів та описів, заголовками справ і документів (за наявності останніх), а також серед позицій покажчиків, що є аналогами традиційних архівних каталогів.

search on main page

Пошук на головній сторінці

Оберіть у вікні пошуку на Головній сторінці відповідні архіви чи ресурси зі списку, який випадає, коли Ви поставите курсор. Також пошук можна здійснювати в усьому доступному повнотекстовому контенті або лише у заголовках оцифрованих справ, представлених на локальних ресурсах.

Обравши необхідні параметри, введіть у вікні пошуку ключове слово чи фразу, натисніть Enter або на символ 🔍.

Результати пошуку

Результати пошуку виводяться окремими вкладками для фондів, описів, справ, документів та покажчиків.

results
filter

Фільтрування результатів пошуку

Відфільтрувати результати пошуку можна у меню Фільтри ліворуч за архівом (колекцією), також є можливість обрати результати пошуку лише в оцифрованих справах.

Шукати на локальному ресурсі

Натиснувши Переглянути → праворуч від буд-якого результату, Ви перейдете на ресурс відповідного архіву, де зможете деталізувати Ваш пошук, переглянути оцифровані справи або, якщо Ви зареєстрований читач, замовити до читальної зали архіву справи, не представлені онлайн.

search on local resources
to local

Перехід на локальний ресурс

Ви можете одразу перейти на локальний ресурс, обравши його на сторінці Архіви та перейшовши за посиланням e-resource.